برای خرید میز کانتر مناسب بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که در هنگام خرید با محدودیت هایی مثل همخوانی و تناسب رنگ و ابعاد میز کانتر با دکوراسیون شرکت مواجه خواهید بود و توجه به رنگ سایر اجزای محیط مثل دیوارپوش یا پارتیشن ها و حتی مبلمان می تواند گره گشا باشد . نکته بعدی در امر خرید توجه به طراحی و شکل ظاهری میز می باشد . بطور کلی انواع میز کانتر دار بر اساس نوع طراحی و ظاهر به ۴ گروه زیر تقسیم بندی می شوند .

انواع میز کانتر و پذیرش از نظر شکل ظاهری

۱٫میز منشی ساده : این گونه از میزهای کانتر دارای سطح مستطیل شکل بوده و میتواند همراه با یک سطح بلند تر برای استفاده مشتریان و مراجعه کنندگان باشد. قیمت میز پذیرش ساده معمولا کمتر از گونه های دیگر میزهای پذیرشی است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

۲٫میز پذیرش ال شکل : میز منشی ال شکل و بطور کلی میزهای اداری با این سبک طراحی ، جای بیشتری در اختیار منشی ها و سایر کارمندان ، قرار می دهدو معمولا در فضاهایی که با کمبود جا مواجه هستند و همچنین میز اداری مورد نظر باید در قسمت کنج اتاق قرار بگیرد کاربرد دارد .

۳٫میز پذیرش یو شکل ( U شکل ) : اگر نیاز به فضای بیشتری نسبت به میزهای پیشخوان اداری ساده و کوچک دارید، میز کانتر U شکل انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. این نوع میز پذیرش معمولا در هتل ها و مراکز فروشگاهی بزرگ که تعداد مراجعین زیاد است کاربرد دارد .

۴٫میز پذیرش مربعی : کاربرد میز کانتر مربعی معمولا مواقعی است که قصد داشته باشید در وسط فضای اداری یا جایی مانند نمایشگاه ، بخش پذیرش و اطلاع رسانی به افراد را دایر کنید و به ارائه خدمات بپردازید. ضمن اینکه بطور کلی از میزهای کانتر مربعی و یو شکل زمانی که بیش از یک منشی دارید استفاده میشود .

مقالات مرتبط : ویژگی های یک میز کانتر استاندارد